Szydłowiec - informacje i wiadomości

Reklama


Samorządowy Zakład Usług Komunalnych zlikwidowany!

Podjęciem uchwały w sprawie likwidacji Samorządowego Zakładu Usług Komunalnych zajęła się na ostatnim posiedzeniu Rada Miejska w Szydłowcu.

Zakład, którym od kilku lat kierował dyrektor Tadeusz Świercz oficjalnie przestanie istnieć z dniem 30 września 2014 roku, do tej pory będzie działał pod nazwą "Samorzadowy Zakładu Usług Komunalnych w likwidacji".

Jakie są przyczyny procesu likwidacji SZUK? Z pewnością wyjaśnią państwu: treść uzasadnienia projektu uchwały, oraz wystąpienia radnych miejskich oraz urzędników. Głosu w sprawe nie zabrał dyrektor Tadeusz Świercz.


link do oryginalnego artykułu

Noc Muzeów po raz pierwszy będzie w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Centrum Rzeźby Polskiej po raz pierwszy w swojej historii, przyłączy się w tym roku do udziału w...

link do oryginalnego artykułu

Wielki Czwartek

Już jutro, w Wielki Czwartek, nasi piłkarze zagrają kolejne spotkanie w ramach rozgrywek IV ligi. To będzie drugi prestiżowy pojedynek dla naszych piłkarzy i zarazem najbliższy wyjazd – bo pokonają tylko 16 km do pobliskiej Wierzbicy. W rundzie jesiennej górą okazał się Orzeł, który wygrał z nami 3:2. Orzeł Wierzbica Orzeł stosunkowo późno zaczął treningi, […]

link do oryginalnego artykułu

Julia z Majdowa odebrała nagrodę za najpiękniejszą kartkę wielkanocną

We wtorek odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego - "Wielkanoc w...

link do oryginalnego artykułu

Będzie akcja szczepienia lisów

Akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie będzie w dniach 25 kwietnia – 2...

link do oryginalnego artykułu

Rok 2014 w Szydłowcu rokiem Jana Pawła II

"Rok 2014 jest szczególnym czasem, w którym uczczenie pamięci Jana Pawła II ma wyjątkowy charakter, bowiem 27 kwietnia 2014 r. Wielki Polak – Papież - Błogosławiony Jan Paweł II zostanie kanonizowany.

Ojciec Święty Błogosławiony Jan Paweł II jest bliski mieszkańcom naszej gminy. Niejednokrotnie mieszkańcy mieli możliwość osobistego spotkania z Ojcem Świętym podczas licznych pielgrzymek odbywanych w czasie Jego pontyfikatu.

Osoba Błogosławionego Jana Pawła II jest stale obecna w życiu naszej gminy – Jego imieniem nazwany został Zespół Szkół w Szydłowcu, corocznie, w październiku, odbywają się w Szydłowcu Dni Papieskie, a dzień 16 października został ustanowiony uchwałą Nr 194/XXX/05 Rady Miejskiej w Szydłowcu z dnia 29 kwietnia 2005 r. Dniem Pamięci o Ojcu Świętym – Janie Pawle II, w 2007 r. staraniem Społecznego Komitetu Budowy na placu kościelnym stanął pomnik Jana Pawła II, ufundowany przez społeczność Szydłowca.


link do oryginalnego artykułu

XII Szkolna Sesja Popularnonaukowa 2014 - finał

Zaproszenie
na finał
XII Szkolnej Sesji Popularnonaukowej
"Człowiek i Jego Środowisko"

link do oryginalnego artykułu

W czwartek gra czwarta liga. Szydłowianka jedzie do Wierzbicy

W czwartek o godzinie 15 rozpocznie się mecz piłkarskiej mazowieckiej czwartej ligi, Orzeł...

link do oryginalnego artykułu

Wielkanoc w Powiecie Szydłowieckim 2014. Rozdanie nagród.

Rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Wielkanoc w Powiecie Szydłowieckim 2014" nastąpiło 15 kwietnia 2014 r. Na zaproszenie organizatorów tym razem do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im.H.Sienkiewicza w Szydłowcu przybyli laureaci i wyróżnieni w konkursie.

link do oryginalnego artykułu

Z wizytą w teatrze

Przedszkolaki z gr. 0a i uczniowie z klas trzecich odwiedzili Teatr Lalki i Aktora"Kubuś" w Kielcach.

link do oryginalnego artykułu

XII Szydłowiecki Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz WielkanocnyImponujące wysokością i urodą palmy wielkanocne, piękne pisanki i kraszanki, a także oryginalne wielkanocne stroiki i wianuszki - takie, przeważnie ręcznie robione cudeńka można było kupić 13 kwietnia na Kiermaszu Wielkanocnym w Szydłowcu. Już po raz dwunasty Urząd Miejski wspólnie z SCKiS – Zamek, zadbał o wyjątkową oprawę niedzieli palmowej, stwarzając sposobność dla regionalnych twórców i rękodzielników, aby zaprezentowali swoje prace. Honorowy patronat nad tegorocznym Kiermaszem objęli: Ordynariusz Radomski Ksiądz Biskup Henryk Tomasik, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski.


link do oryginalnego artykułu

Zapowiedź XXIV. kolejki

Liga wkracza w decydująca fazę. Nietypowo, bo we wtorek przedstawiamy zapowiedź następnej kolejki. Spowodowane to jest tym, że już w czwartek odbędą się pierwsze mecze. Jak można zobaczyć po ostatnich kolejkach, rozgrywki są bardzo nieprzewidywalne. Tym razem najciekawiej powinno być w Kozienicach, gdzie czwarta Energia podejmuje lidera, Mszczonowiankę. Z ciekawych starć warto odnotować debiut szkoleniowca […]

link do oryginalnego artykułu

Mieszkańcy okolic Szydłowca boją się sąsiedztwa oczyszczalni ścieków w Pawłowie

Oczyszczalnia ścieków w gminie Chlewiska budzi protesty mieszkańców sąsiedniej Rybianki. Obawiają...

link do oryginalnego artykułu

Niedziela Palmowa pod znakiem bierzmowania i kiermaszu!

Niedziela Palmowa w Szydłowcu już od 12-lat jest bardzo kolorowa. Wszystko to za sprawą organizowanego Kiermaszu Wielkanocnego, podczas którego mieszkańców swoimi występami bawią lokalne ludowe zespoły, a jeszcze większym powodzeniem cieszą się stoiska z rękodziełami czy regionalnymi przysmakami.

Tegoroczna Niedziela Palmowa to również przyjęcie przez szydłowiecką młodzież sakramentu bierzmowania, którego udzielił im biskup pomocniczy radomski Adam Odzimek.

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 9.oo. W tym roku nie obyło się bez kilku zmian z racji prowadzonych remontów płyty Rynku Wielkiego. Stoiska usytuowane były na ulicy Kieleckiej, a scena na placu kościelnym.


link do oryginalnego artykułu

Paulina Woźniak z gminy Pionki, kandydatka do korony Miss Polski Ziemi Radomskiej 2014 z numerem 11

Od lat trenuje sztukę wali Tang Soo Do i ma liczne sukcesy. Kocha taniec, dobrą zabawę i swoją...

link do oryginalnego artykułu

Życzenia Wielkanocne!

Kochani... Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych - Tygodnik Szydłowiecki życzy Wam...

link do oryginalnego artykułu

Korona Kielce nie straszna naszym młodym piłkarzom!

W sobotę 12 kwietnia KS „Akademia Piłkarska Szydłowiec” rocznik 2005 i młodsi rozegrała mecz sparingowy z drużyną „Korony” Kielce.

Nasi chłopcy spisywali się świetnie, a ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Ostatecznie „Akademia” wygrała 11:6. W trakcie meczu trener Artur Ludew miał do dyspozycji 13 zawodników i 1 zawodniczkę.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Bartosz Musiałek, Aleks Gumulak, Dominik Sorsa (kapitan), Dominik Makowski, Michał Cieloch, Piotr Sikora, Jakub Czajkowski, Weronika Cender, Oskar Materek, Paweł Brzeziński, Mateusz Gruszczyński, Kacper Majewski, Adam Rokita oraz Wiktor Rokita


link do oryginalnego artykułu

Wygrany sparing Akademii Piłkarskiej Szydłowiec r. 2005

W sobotę 12 kwietnia b.r. KS „Akademia Piłkarska Szydłowiec” rocznik 2005 i młodsi rozegrała mecz […]


link do oryginalnego artykułu

Zwycięstwo i awans na szóste miejsce!

Można powiedzieć, wreszcie! Długo czekali sympatycy Szydłowianki Szydłowiec na pierwsze wiosenne zwycięstwo! Zbyt długo!

Na szczęście nadeszło i to w Szydłowcu, na własnym boisku w meczu z trudnym przeciwnikiem jakim było Mazowsze Grójec.

Od samego początku było widać niesamowitą determinację w poczynaniach naszych piłkarzy, a grójeccy zawodnicy musieli uciekać się do fauli, czasem brutalnych przez co mecz kończyli w "10".


link do oryginalnego artykułu

Energia ponownie rozbłysła, a w Grójcu bańka prysła

... gospodarzom, którzy po zwycięstwie przeskoczyli Mazowsze w rozgrywkach. Odpoczywali piłkarze Oskara Przysucha. Komplet wyników 23. kolejki, tabela Szydłowianka Szydłowiec - Mazowsze Grójec 1:0, Znicz II Pruszków - Orzeł Wierzbica 7:0, Mszczonowianka Mszczonów - Józefovia Józefów 0:0, Sparta Jazgarzew ...

link do oryginalnego artykułu

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej 2014

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

link do oryginalnego artykułu

Jednak u siebie!

Już w czwartek 17.04.2014r. o godz. 9:40 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach piątej kolejki naszej ligi , gdzie nasi juniorzy w małych derbach powiatu szydłowieckiego zmierzą się z dobrze im znaną Oronką 97 Orońsko . Mecz zostanie rozegrany w Szydłowcu mimo iż pierwotnie był planowany w Orońsku , powodem tego jest późniejszy brak terminu […]

link do oryginalnego artykułu

Wróg potrzebny od zaraz

Interwencja Rosji na Ukrainie nie rozwiązała żadnego z rosyjskich problemów, dlatego Kreml potrzebuje zewnętrznego wroga, dzięki któremu mógłby nadal manipulować własnym społeczeństwem. Obecnie takimi wrogami są Ukraina i USA, a […]


link do oryginalnego artykułu

Twarzą w twarz...o Szydłowcu i nie tylko!

Nie marzyłem o tego typu działalności medialnej, nie marzyłem o takim programie, ale jest! Dziś mogę powiedzieć, że internetowy program typu talk-show dotyczący Szydłowca niebawem wystartuje!

"Twarzą w twarz" bo taki tytuł będzie nosił, ma być sposobem na odkrywanie wartości, a wiadomo że największą wartością w otaczającym nas świecie jest człowiek!

Tematem przewodnim programu ma być oczywiście Szydłowiec, ale nie tylko bo ważne będą: życie, pasja, poglądy i wiele innych. Program będzie moim i widzów spotkaniem z wyróżniającymi się ludźmi na tle naszego miasta: młodymi, utalentowanymi, doświadczonymi, przedsiębiorczymi, pomysłowymi oraz takimi którzy radzą sobie w Szydłowcu oraz takimi, którzy osiągnęli wiele w innym zakątku świata.


link do oryginalnego artykułu

W Szydłowcu odbył się dwunasty Kiermasz Wielkanocny

Szydłowiecka impreza, odbywająca się tradycyjnie w Niedzielę Palmową, ponownie przyciągnęła tumy.

link do oryginalnego artykułu

Rok 2014 w gminie Szydłowiec Rokiem Jana Pawła II

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, 15 kwietnia radni mają ustanowić w gminie Szydłowiec „Rok 2014, […]


link do oryginalnego artykułu

Brązowi Floorbaliści z Szydłowca!

O 8.30 rano w sobotę 12 kwietnia wyjechali floorbaliści z szydłowieckiej Rodzinnej Akademii Sportu, na finałowe rozgrywki Regionalnej Ligi Unihokeja w Białobrzegach.

Po przyjeździe, szybka rozgrzewka i już o godzinie 10.oo w nowoczesnej hali sportowej w Białobrzegach, na przeciwko naszej drużyny stanęła ekipa Magicznych Wojowników ze Stromca. Od początku widać było, że to przeciwnicy lepiej panują nad piłką i kijami, jednak zawodnicy RAS dając z siebie wszystko prowadzili w spotkaniu 2:1, a potem 3:2.

Niestety zabrakło po trochu i umiejętności i szczęścia, a półfinał zakończył się wynikiem 3:6 dla drużyny ze Stromca.


link do oryginalnego artykułu

Wieczorek poetycki "Po prostu JP2"

Karol Wojtyła jako poeta był najpierw zafascynowany Biblią i renesansem, o czym świadczy młodzieńczy zbiór wierszy (wydany po latach) Renesansowy psałterz, nawiązujący do Jana Kochanowskiego.

Potem przedmiotem trwałej fascynacji stał się romantyzm, zwłaszcza Juliusz Słowacki oraz Cyprian Kamil Norwid. Wczesne utwory publikował od roku 1950 w prasie katolickiej pod pseudonimami literackimi Andrzej Jawień, AJ i Piotr Jasień, a po 1961 roku – Stanisław Andrzej Gruda. Współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Zbliżająca się kanonizacja bł. Jana Pawła II (Karola Wojtyły) zmobilizowała Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika do zorganizowania Wieczorku poetyckiego pt. "Po prostu JP2'. Wieczorek odbędzie się 16 kwietnia, o godzinie 16.30 w murach szkolnych.


link do oryginalnego artykułu

Strona 1 z 7

Herbaciarnia Galeria FAKTORIA - genialna kawa i herbata, yerba mate i słodkie co nieco ...Pracownia Reklamy ART86 - wykonuje najlepsze reklamy w mieście
System reklamy Test